Otázky a odpovědi

Co je Svadnet? (co není Svadnet)

Svadnet je občanské sdružení, internet je benefitem pro členy, speciální tarify pro volání (VoIP) jsou benefitem pro členy, žadné smlouvy.

Svadnet není poskytovatelem veřejných služeb elektronických komunikací ve smyslu zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích. Naším cílem není profesionálně poskytovat Internet a standardní služby s tím související (instalace, servis, garance rychlosti připojení či dostupnosti apod.). Pokud takové služby očekáváte nebo dokonce vyžadujete, zvolte raději možnost klasického zákaznického vztahu s některým komerčním poskytovatelem.

Jakou technologii Svadnet užívá?

Bezdrátová technologie v kmitočtovém pásmu 2,4GHz a 5GHz,

2,4GHz - na začátku byla možná (dostupná) jen tato pomalejší a zarušenější (méně spolehlivá) technologie. Datový přenos maximálně do 7Mbit/s (802.11b) - běžně však cca 4Mbit/s, při zhoršené kvalitě příjmu spojení vypadává.

5GHz - od poloviny roku 2009 spuštěny nové vysílače. Na této technologii (802.11a) je možné užívat rychlost cca 15Mbit/s (lokalita Svádov). Spojení je kvalitnější a umožňuje využít dalších benefitů jako je VoIP telefonie (ceník najdete v dokumentech) postupem času i IPTV (připravujeme testování)

Co mám dělat když....

se chci stát členem a užívat benefitů Svadnetu?
Kontaktujte vedení pro detailní zjištění polohy, zda vlastníte potřebné zařízení pro bezproblémový příjem, ideální domluvit schůzku přímo u Vás.

se chci stát členem, co mě to bude stát?
Pokud vlastníte zařízení umožňující komunikaci s výsílači sdružení (2,4GHz nebo 5GHz s chipem Atheros) nic platit nebudete, pouze následně členské příspěvky, samotné nastavení zařízení (1h) máte zdarma.

jsem členem a mám potíže se spojením? (vypadává, nejde vůbec)
Kontaktujte vedení pro detailní zjištění potíží, volejte (stačí SMS) na kontakty uvedené na těchto stránkách.

jsem členem a mám potíže s vlastním zařízením (PC, notebook, síťové i bezdrátové zařízení, periferie)
Sdužení pomáhá svým členům se snížením nákladů za podobné problémy. Zásah u člena (1h) je pouze za 100,-kč (4servis.cz)

jsem členem a rád bych ukončil členství.
Kontaktujte vedení emailem na adresu info@svadov.cz, pokud budou zjištěny nedoplatky členských příspěvků nemůže být členství ukončeno, přeplatky se po ukončení členství vracejí bývalému členovi zpět.

Jaké jsou členské příspěvky?

Nyní jsou 200,-kč/měsíc (2400,-kč/rok) nezáleží natom jakou technologii užíváte (2,4GHz nebo 5GHz).

mailto:info@svadov.cz